Tina & Fico - predvolebný príbeh

Autor: patrik albert | 14.12.2011 o 16:40 | (upravené 15.12.2011 o 15:13) Karma článku: 7,73 | Prečítané:  2455x

Pondelkový krst albumu popovej speváčky Tiny šokoval verejnosť. Či to bol premyslaný marketingový ťah alebo stávka samotnej speváčky ako to ona tvrdí, vedieť asi nebudeme. Každopádne sa krstným otcom jej nového albumu „S.E.X.Y" stal politik, bývalý premiér, človek, ktorého polovica národa miluje a druhá nenávidí - Róbert Fico. Odsúdiť alebo obdivovať toto rozhodnutie?

Vo svete hudobníkov je zaužívaným zvykom pozvať si krstných rodičov na krst ich nového diela, albumu. Umelec má právo si pre túto prestížnu rolu vybrať kohokoľvek, kto je mu nejakým spôsobom blízky alebo vhodný.  Pochybujem, že sa speváčka Tina rozhodla pre blízkeho, skôr pre vhodného adepta - bývalého premiera určite neoslovila z dôvodu nejakého obdivu alebo priateľstva. Ako sa sama vyjadrila, celé to vyšlo z nejakého vtipu, keď sa s pánom F. stavila, že nemá na to, aby jej album prišiel pokrstiť. A pán F. je samozrejme za každú srandu, taktiež potrebuje prilákať mladých voličov a tak sa rozhodol túto dôležitú rolu prijať. Toto je oficiálne vyjadrenie oboch protagonistov .

Tina sa po skúsenostiach s moderovaním Česko slovenskej superstar stala populárnou nielen na Slovensku ale i v Čechách. Jej skladby sú v rádiách pomerne často hrávané. Stala sa známou a stálou súčasťou slovenskej speváckej základne. A tak je tu otázka - Naozaj potrebovala až takúto reklamu? Naozaj bola odkázaná k takémuto zúfalému kroku?

Nie je ani tak zlé, že si za krsného otca vybrala vyššie menovaného politika, ale práve načasovanie celej tejto frašky. Ak by bol pán F. momentálnym premiérom Slovenskej republiky, a v súčasnosti by sa náš štát nachádzal v stabilnej politickej situácii, jej dôvod, pozvať ho, by sa ešte nejakým spôsobom dokázal ospravedlniť. Tri mesiace pred voľbami to však určite nie je „stávka" a určite sa toto ospravedlniť nedá. Jednoznačne ide o zaplatenú reklamu, ktorá sa nedá iba ak odsúdiť. Aj keby na mieste pána F. stál na javisku s čistou krsnou bublinkovou vodou a čistými úmyslami Dzurinda, Sulík, Slota a ďalší, aj tak by to bol ten najhlúpejší ťah.

Peniaze potrebuje každý človek. Že by však Tina patrila medzi speváčky, ktoré z dôvodu nedostatku peňazí umierajú od hladu? Medzi speváčky, ktoré už dávno zapadli prachom? Tinu so štyrmi albumami na konte (vrátane toho najnovšieho) už nemôžeme považovať za začínajúcu speváčku, má pevnú fanúšikovskú základňu a jej meno je už pomerne známe. A tak by si mala uvedomovať následky svojich rozhodnutí, a neťahať politiku do showbiznisu v predvolebnom období. Je úplne iná káva, ak spevák príjme ponuku spievať na predvolebných mítingoch niektorej z politických strán. Ide o biznis, no pozvať politika a ešte k tomu jedného z lídrov politických strán na médiami sledovaný event je len zúfalé rozhodnutie zaujať a zarobiť. Inak si to vysvetliť neviem.

Zaujímalo by ma, ako sa toto Tinino rozhodnutie odrazí na jej kariére, ci obľúbenosti v očiach jej fanúšikov a kolegov z brandže. Že by sme sa o to stavili?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Za státisíce dolárov 30 miliárd škody. Ako sa terorizmus vypláca

Kým panuje zmätok, je možné za teroristu kohokoľvek, kto nám oponuje.

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi.

ŠPORT

Na Gire sa ukázali talenty i šprintér, ktorý bude trápiť Sagana

Najzaujímavejšie momenty stého ročníka Giro d'Italia.


Už ste čítali?